קול קורא: לכתיבת פרקים בספר בנושא ביופידבק ומדדים פיזיולוגים בטיפול

קרוב לחמש עשרה שנה עברו מאז יצא לאור הספר "ביופידבק –היזון חוזר וחזרה לאיזון". מאז זרמו הרבה מיקרוולטים במכשירי הביופידבק, נצבר נסיון טיפולי עשיר הן בארץ והן בעולם. הוכשרו מאות מטפלים בתחום ופותחו מדדים חדשים ויכולות היזון חוזר של פונקציות פסיכו פיזיולוגיות אותן לא ידענו למדוד בעבר.

יתרה מזו תאוריות וידע נוירו ביולוגי הקשורים לויסות עצמי ובין אישי התפתחו מאוד ויש צורך בחומר כתוב המאגד את התחומים הפסיכולוגים והפיזיולוגים והטכנולוגים.

גם בארץ צברנו נסיון עשיר, פיתחנו תוכנות ויישומים חדשים, הכשרנו  מאות מטפלים וניתן לומר כי הטיפול הפסיכופיזיולוגי היום נמצא במקום אחר ממה שהיה לפני 15 שנים.

לאור זאת החלטנו, כי הגיע הזמן להוציא בעברית מדריך מקיף לשימוש במדדים פסיכופיזיולוגיים וביופידבק כחלק מהתערבות טיפולית בבעיות נפשיות וגופניות. הספר יכלול חלקים תיאורטיים הקשורים בפיזיולוגיה ובפסיכולוגיה, באלקטרופיזיולוגיה ובמדדים פיזיולוגיים נוספים

כן ייסקרו תיאוריות נוירוביולוגיות בהתפתחות פתולוגיות שונות, החלק היישומי יציג את הדרך בה משלבים מדדים בטיפול, פרוטוקולים של ביופידבק ונוירופידבק והשימוש בהם בחינוך בתעשייה בספורט ובצבא.

חלק נוסף בספר יביא הצגות מקרה בתחום הביופידבק והנוירופידבק.

אנו קוראים לאנשים העוסקים בתחום ברמה המחקרית, היישומית והקלינית המעוניינים להשתתף בכתיבה לשלוח לנו כותרת ותקציר של 500 מילה וקורות חיים של כותבי הפרק או המאמר המוצעים.

ד"ר ארנון רולניק ויובל עודד