הרבה נכתב  על הפרופיל הפסיכופיזיולוגי. ועם זאת רבים מאיתנו מרגישים חוסר נחת עימו. חלקית משום שהפרופיל מיועד למכשירים רב ערוצים על מנת לגלות את המודאליטי בו המטופל מגיב ללחץ ( האם בהצרות נימי דם, האם בהתכווצות שרירם, האם בהעלאת המוליכות החשמלית של העור – אן בשנוי דפוס הנשימה וקצב הלב)

ברם, מטרתי במאמר זה לחפש משמעות חדשה לפרופיל: המשמעות של התגובה הבין אישית. בעוד שהפרופיל הרגיל מנסה ליצור מצבי לחץ על יד מבחן מתמטי או מבחן הסטרופ – הפרופיל המוצע רוצה לעסוק בהשפעת אדם אחד על אדם שני. חישבו על השאלה שאנחנו הכנסנו לפרופיל: "האם אתה מוכן לשאלה מביכה" כולנו יודעים שזהו ה"אס" שלנו – ההתערבות שיוצרת תגובה מאוד משמעותית במוליכות החשמלית של העור. מדוע שאלה פשוטה כזו יוצרת תגובה כ"כ חזקה בדרך כלל? להערכתי בשל העובדה שהיא מעוררת את אזור של בושה/מבוכה/דמוי בעיני הזולת וכיו"ב

אני סבור שרבות מההפרעות בהן אנט מטפלים קשורות לפגיעות בין אישית. הדבר ודאי בולט ב אנשים הסובלים מפוביה חברתית אבל גם לאנשים הסולים מהפרעות חרדה אחרות וכן הפרעות אפקטיביות שונות.

אז כמו "האת אתה מוכן לשאלה מביכה" אני רותה שניצור עוד גריים סטנדרטים בין אישים להלן כמה דוגמאות.

1. דמיינו את המטפל אומר למטופל בזמן בצוע הפרופיל "אתה ממש טוב בזה" – אתם ודאי תסכימו שהתגובה הקלאסית תהיה עליה משמעותית במוליכות. אני מניח שיהיו מטופלים (אולי עם עיסוק יתר בדימוי העצמי) שהדבר יעורר אצלם תגובה חזקה – ויהיו כאלה שלא יגיבו כמעט בכלל.

2. דמיינו מצב שהמטפל עושה still face – מונח זה שנטבע בתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית עוסק במצב בו הדמות המשמעותית איננה מביעה תגובה אמוציונאלית ונשארת עם הבעת פנים קפואה. (ראו את הניסוי הקלאסי בתחום בוידאו למטה. מה דעתכם יקרה אם המטפל שעד כה הגיב למטופל – יחדל פתאום לעשות זאת וישאר עם פנים קפואות

אני רוצה לקרוא לאנשי הביופידבק בארץ לנסות מצבים אלו מחד ולהציע מצבים בין אישים נוספים שנוכל לבדוק אותם כחלק מפרופיל "בין אישי סטנדרטי"